Психологія 

Кохання недостатньо: 3 гірких істини про стосунки

Коли ми віримо, що все, що нам потрібне, це любов, ми схильні ігнорувати фундаментальні цінності: повагу, смирення та зобов’язання перед людьми, про яких дбаємо. Зрештою, якщо кохання вирішує все, навіщо я мушу втомлювати себе іншими речами — такими складними?

Справді здорові стосунки вимагають більше, ніж лише чисті емоції або високі пристрасті, вважає письменник і блогер Марк Менсон. Коли ми ідеалізуємо почуття, бачачи в них вирішення всіх проблем, то схильні ігнорувати інші фундаментальні цінності, наприклад, повагу, зобов’язання перед людьми, про які дбаємо…

У 1967 році Джон Леннон написав пісню «Все, що тобі потрібно, це кохання». Також він: бив обох своїх дружин, кинув одного зі своїх дітей, обсипав гомофобними та антисемітськими образами свого єврейського менеджера-гея, а одного дня цілий день лежав перед натовпом людей зовсім оголений.

Тридцять п’ять років потому Трент Резнор із гурту Nine Inch Nails написав пісню «Кохання недостатньо». Резнор, незважаючи на свою популярність шокуючими виставами на сцені та гротескними тривожними кліпами, позбувся наркотичної та алкогольної залежності, одружився з однією жінкою, завів з нею двох дітей, а потім скасував подальшу студійну та гастрольну діяльність, щоб залишатися вдома та стати добрим чоловіком та батьком.

У одного з цих чоловіків чисте та реалістичне розуміння любові. Інший — ні. Один із них ідеалізує любов, бачачи в ній вирішення всіх проблем. Інший – ні. Один із них, ймовірно, страждав на нарцисизм. Другий – ні.

У нашій культурі багато хто ідеалізує любов. Ми бачимо у ній піднесену панацею від усіх життєвих проблем. Наші фільми та історії в книгах відзначають її як кінцеву мету життя, остаточне порятунок від усієї хворобливої ​​боротьби. І через те, що ми ідеалізуємо кохання, ми переоцінюємо її. У результаті платити за це доводиться нашим стосункам.

Коли ми віримо, що «все, що нам потрібне, це любов», як Леннон, ми схильні ігнорувати фундаментальні цінності: повагу, смирення та зобов’язання перед людьми, про яких дбаємо. Зрештою, якщо кохання вирішує все, навіщо я мушу втомлювати себе іншими речами — такими складними?

Але якщо, як Резнор, ми віримо, що «кохання недостатньо», ми розуміємо, що здорові стосунки вимагають більше, ніж просто чисті емоції чи високі пристрасті. Ми розуміємо, що є речі, важливіші в нашому житті та в наших відносинах, ніж просто бути закоханими. І успіх наших відносин залежить від глибших і важливіших цінностей.

Три гіркі правди про кохання

Проблема з ідеалізацією в любові в тому, що у нас розвиваються нереальні очікування з приводу того, чим насправді є любов і що вона може зробити для нас. Ці нереальні очікування потім саботують ті самі відносини, якими ми цінуємо насамперед. Дозвольте мені проілюструвати:

1. КОХАННЯ НЕЗАВЖДИ Збігається з сумісністю

Тільки той факт, що ви закохалися у когось, не означає, що це добрий партнер для вас на довгий термін. Кохання – емоційний процес, сумісність – логічний процес. І вони необов’язково переходять одна в одну.

Можна закохатися в людину, яка не ставиться до вас добре, змушує вас відчувати і думати про себе гірше, ніж ви є, не поважає вас настільки, наскільки ви поважаєте її, або у якої настільки невлаштоване життя, що вона може зробити так щоб і ваша пішла під укіс.

Можна закохатися в того, хто має інші амбіції чи життєві цілі, що суперечать вашим, або у того, чиї філософські переконання чи світогляд вступають у конфлікт із вашим почуттям реальності.

Можна закохатися в того, хто витягує з вас життєві сили та щастя.

Це парадоксально, але факт.

Коли я думаю про всі катастрофічні відносини, які я зустрічав у людей, які писали мені листи, то приходжу до висновку, що більшість із них опинилася в такій ситуації через емоції. Вони відчували ту саму горезвісну «іскру», і в них зносило дах. Начхати, що Він був християнином-алкоголіком, а Вона – наркоманкою-бісексуалкою-некрофілкою. Все одно здавалося, що Це правильно.

Related posts