Бьюті-гід 

Бьюті-гід: правила захисту від сонця

Найважливіше, що потрібно знати про сонцезахист, — це те, що він необхідний. Кожен день. Для захисту особи краще вибирати засоби з мінеральними (фізичними) блоками – діоксидом титану, оксидом цинку або їх комбінацією. Існують також хімічні фільтри, але деякі з них можуть бути небезпечними для шкіри – і для навколишнього середовища. Найкраща репутація – у авобензону (avobenzone), гомосалату (homosalate), октокрилену (octocrylene) та октил саліцилату (octisalate). У поєднанні вони стабілізують одне одного, що зрештою благотворно впливає на шкіру. Ми рекомендуємо вибирати сонцезахисні засоби з антиоксидантами.

Стає, що сонцезахисні засоби викликають алергію – причому реакція може виникнути на будь-який компонент, – це непередбачувано і може статися з кожним. Така реакція найчастіше з’являється на хімічні фільтри. По всьому світу все частіше забороняють використання оксибензону та октиноксату у сонцезахисних засобах, оскільки вони дуже шкодять навколишньому середовищу.

Якщо говорити про те, який тип фільтрів віддати перевагу, то ми завжди радимо фізичні (мінеральні) – менше ризику, що вони викликають роздратування. Оксид цинку – найкраще, що можна вибрати.

Навчитися читати етикетки сонцезахисних засобів нескладно. Проблема в тому, що для них у світі не існує єдиної системи позначень. Гарантувати ефективність продукту жодна абревіатура не може. Найкраще, що можна зробити, — оцінити, в якому порядку є активні речовини в переліку інгредієнтів. Перші позиції свідчать про їхню високу концентрацію.

Абревіатура SPF означає «сонцезахисний фактор» (sun protection factor) і визначає, скільки променів заблоковано. SPF 30 (мінімум) рекомендується для щоденного застосування – чи то в місті, чи в горах. Для активного проведення часу на сонці ми рекомендуємо SPF 50 і вище. І, звичайно, не важливо, хмарно на вулиці чи сонячно.

Наносити сонцезахист треба кожні дві години, а також після кожного купання та інших справ, які могли послабити захист – наприклад, при активному потовиділенні. Внаслідок правильного сонцезахисту шкіра не обгорає, не з’являються пігментні плями чи зморшки.

Підкреслити красу шкіри влітку можна не стільки за допомогою засмаги, скільки за допомогою мерехтливих засобів зі світловідбиваючими частинками. Найкращі з них працюють не просто як декоративна косметика, але ще й зволожують та живлять шкіру.

Бьюті-спільнота завжди сперечається, як правильно наносити сонцезахисний крем: до макіяжу або після, перед зволоженням або поверх. Так ось, засоби з мінеральними фільтрами (ми пам’ятаємо, це діоксид титану або цинку) наносять поверх догляду (сироваток, зволожуючих засобів тощо), але перед макіяжем. Засоби з хімічними фільтрами можна наносити перед зволоженням.

Кількість засобу, необхідного для повного та беззастережного захисту від сонця, може коливатися – банально, але факт — залежно від форми обличчя та розмірів тіла. Важливо переконатися, що засіб нанесений рівно, достатньо.

Важливо пам’ятати, що мало тональний засіб забезпечить необхідний захист від сонця. Так що санскрин краще використовувати на додаток до макіяжу – або замість нього.

Наука про захист шкіри від сонця розвивається. З’являються більш досконалі склади: легші в нанесенні, менш помітні, зручні для щоденного застосування. Головне знайти свій засіб. Це піде на благо і здоров’ю, і свіжості шкіри.

Related posts